Udělat dobrý skutek je někdy opravdu snadné - třeba když si koupíte kávu, která dává práci hendikepovaným lidem, a navíc její koupí přispějete na konkrétní projekt.

Náš tým pečlivě vybírá konkrétní příběhy v našem regionu a nabízíme pomocné lano lidem s duševní nemocí nebo fyzickým hendikepem.

Každé zrnko pomáhá

Podpora každého projektu trvá vždy 2 až 3 měsíce. Z každého kila kávy, které si během této doby koupíte na našem e-shopu, dáváme na podporu projektu 40 . Navíc dáváme 5 Kč z každého šálku kávy, který se vypije v naší kavárně Teamcaffe (na Vídeňské 546/55 v Brně).

Čím víc kávy si koupíte, tím víc prostředků můžeme rozdělit mezi ty, kteří to potřebují. Chcete i v práci pít kávu, která pomáhá? Ozvěte se nám.

Máte tip, koho podpořit příště? Napište nám

 

                                                                                                        

Divadlo Barka

Divadlo Barka

Děkujeme, že jsme mohli společně s vámi přispět na chod divadla Barka. Jakou částkou jste přispěli se dozvíte zde...


Plavecký spolek SK Kontakt Brno

Plavecký spolek SK Kontakt Brno

Nechodit neznamená zůstat stát! Právě tímto mottem se řídí plavci z SK Kontakt Brno. Díky vaší pomoci získali finance na asistenty, kteří jsou pravou rukou hendikepovaných sportovců na tréninku a na závodech. Více zde... 


Unie pečujících

Unie pečujících

Pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují je jedna věc, ale občas potřebují pomoc i ti, kteří pomáhají. Zdá se vám to složité? Tak my vám to v tomto článku vysvětlíme. Podpořili jsme spolek s názvem Unie pečujících, kteří se starají o své hedikepované blízké. Více zde.


Dobrovolníci pro Porta coeli

Dobrovolníci pro Porta coeli

Na konci roku 2021 jsme pomohli dobrovolníkům pro Porta coeli. Přilehlé zahrady kláštera postupem času zchátraly a proto se hnutí Brontosaurus, spolky Hojnost a Za sebevědomé Tišnovsko z Tišnova, skauti  a mnoho dalších dobrovolníků nejen z České republiky dali dohromady a vzniklo sdružení, které pomáhá čistit a zvelebovat klášter a jeho okolí. Vice zde...


Kolofun

Kolofun

Kolofun je spolek, který vznikl z iniciativy tří hendikepovaných kamarádů. Dohromady je spojila láska k pohybu, zejména pak k jízdě na handbiku. Díky němu se udržují nejen v dobré fyzické a psychické kondici, ale také mohou cestovat, poznávat nové přátele a zažívat pocit absolutní svobody. Více zde


Medvědice Cora

Medvědice Cora

V důsledku koronavirové krize se v jeden moment velká část zoologických zahrad ocitla v nepříznivé finanční situaci. Nějak se na ně mezi všemi dotacemi a podpůrnými programy pozapomnělo. Že se tentokrát s naší pomocí zaměříme na zoo pro nás bylo samozřejmé. A protože působíme hlavně v Brně, vybrali jsme zdejší zoo a její slavné lední medvědy. Více zde.


Robert G.

Robert G.

S Robertem celá tato naše charitativní činnost startovala. Známe ho osobně, je to náš kolega, velký bojovník a mimo jiné taky trojnásobný táta, který má všechny děti ve své péči.

Při nešťastné události přišel o obě nohy. Rychle si osvojil chůzi na protézách a zvykl si na mechanický invalidní vozík. Protože chtěl ale trávit více času s dětmi v přírodě a na výletech, začal postrádat vozík elektrický, který by mu umožnil překonávat delší trasy a náročnější terén. Více zde.


Práh jižní Morava

Práh jižní Morava

Práh jižní Morava poskytuje dětem, dospívajícím a dospělým lidem s vážnými psychickými problémy z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života. Jelikož jsme chtěli jejich zaměstnance podpořit ve stylu "More espresso less depresso" obdrželi od nás několik kilo naší kávy pro zpříjemění jejich dní.