Náš tip Limitovaná edice
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 339 Kč

ks

Kód produktu: P00028Doprava a platba

Chuťový profil: VIŠŇOVÝ LIKÉR - ČOKOLÁDA - SUŠENÉ ŠVESTKY

Posláním Anserma kooperativy v Colombii je zlepšovat místní ekonomickou, společenskou i technickou úroveň. Členy kooperativy je dnes už 2083 farmářů, kteří pěstují kávy skvělé kvality. Celá kooperativa se snaží zlepšit své technologie a procesy a pěstovat více výběrové kávy. Vybudovali sklady s kontrolovanou teplotou vzduchu a začali se více zaměřovat na mikroloty, které jim místní farmáři dodávají.

Luis Miguel také investoval do nových sušicích boxů Nuna Coffee pro lepší regulaci teploty a vlhkosti při sušení kávových třešní. Tyto boxy byly vynalazeny a testovány přímo v Kolumbii pro konzistentnější sušení při každodenních změnách počasí v Andách. Do začátku tohoto projektu vybrali pár místních farmářů, kteří jsou známi pro kvalitu jejich třešní. Začali důkladněji třídit zralé třešně a odrůdy a tím tvořit  unikátní mikroloty.

Tento mikrolot je z odrůdy Castillo. Po sběru byly třešně propláchnuty a poté fermentovány ve slupce po dobu 96 hodin. Po fermentaci byly celé třešně sušeny při teplotě mezi 35 – 40 stupni Celsia po dobu 100 – 120 hodin. To dává této výběrové kávě plné hutné tělo s tóny sušených švestek a višňového likéru se sladkou čokoládovou dochutí.

Země: Colombia

Oblast: Anserma, Caldas

Farma: Santa Ana

Nadmořská výška: 1800 m

Odrůda: Castillo

Zpracování: Anaerobic Natural

Použití: Filtr

Cuppingové score: 87

Pražírna: Beansmith’s

 

Každé zrnko pomáhá

Zakoupením kávy v našem e-shopu pomáháte vytvořit pracovní místa pro fyzicky i duševně postižené v našem regionu. Pečlivě a s láskou ji pro Vás zabalí, pošlou či přivezou na vozíčku až k vám. Z každého kila kávy navíc pošleme 40 Kč na vybraný dobročinný projekt

Parametry