Novinka Na espresso
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 239 Kč

ks
QB coffee roasters

Kód produktu: P00063Doprava a platba

Chuťový profil: ČERVENÉ JABLKO - PRAŽENÉ KAKAO - ČOKOLÁDA
* originál upražený exkluzivně pro Teamcaffe*

Tato káva je naše srdcová záležitost - a věříme, že vaše bude také! Tuto kávu jsme osobně vybírali od zeleného zrna a ve spolupráci s pražírnou Mondo café z Vyškova, dlouhé týdny ladili pražení. A výsledkem je skvělá káva, která vás po prvním doušku překvapí svým plným hořkým tělem a oříškovými tóny, celou chuť završí drobná ovocitost.

Tato plně promytá káva pochází od 25 farmářů, kteří pěstují kávu ve sdružené San Andres Lempira. San Andres Lempira je v Hondurasu unikátní pro svou kulturu sušení kávy na slunečných terasách. Většina farmářů v Hondurasu používá k sušení mechanické postupy, ale farmáři v San Andres Lempira nadále používají metodu sušení na slunci k pečlivému a pomalému sušení zeleného zrna. Vysoké nadmořské výšky vytvářejí ideální podmínky pro pěstování sladkých, šťavnatých kávových třešní.

 Po sklizni se třešeň podrtí a fermentuje v betonových tancích. Honduras je malý, ale silný výrobce kávy. Země se může pochlubit největší produkcí kávy v přepočtu na obyvatele.

Země: Honduras

Region: San Andreas

Nadmořská výška: 1600 - 1800 m. n.m.   

Odrůdy: Catuai, IHCAFE19, Lempira, Pacas

Zpracování: Promyté   

Použití: Espresso   

Cuppingové skóre: 83

Pražírna: Mondo café

 

Každé zrnko pomáhá

Zakoupením výběrové kávy v našem e-shopu pomáháte vytvořit pracovní místa pro fyzicky i duševně postižené v našem regionu. Pečlivě a s láskou ji pro Vás zabalí, pošlou či přivezou na vozíčku až k vám. Z každého kila kávy navíc pošleme 40 Kč na vybraný dobročinný projekt

Parametry