-10% Na espresso
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

Původní cena 822 Kč. Ušetříte 10% (82 Kč) 740 Kč

Vyprodáno Sledovat dostupnost
ks
QB coffee roasters

Kód produktu: P00013-4Doprava a platba

Chuťový profil: NUGÁT - ARAŠÍDOVÉ MÁSLO - POMERANČOVÁ KŮRA 

Máte rádi klasické tmavší espresso, ale už vás přestávají bavit obyčejné komoditní kávy a cítíte, že byste se rádi propili dál do světa výběrové kávy? Pak sáhněte po našem nugátovém Hondurasu! Ideální pro první krůčky ve světě výběrových káv.

Nejlepší a nejzodpovědnější způsob, jak nakupovat kávu, je formou Direct trade, tedy přímo od farmáře. Ne vždy je to samozřejmě možné, ale když už se to podaří, jde nakonec vždycky o srdcovou záležitost. Tuto kávu máme v nabídce díky QB coffee roasters a ti ji zase mají právě díky vřelým vztahům a direct trade spolupráci s Josém.

José Francisco Cuéllar Fajardo, rodák z Hondurasu a současný majitel farmy Jerusalén, patří ke čtvrté generaci farmářů, jeho rodina pěstuje v Hondurasu kávu již 150 let. Společně s dalšími spřízněnými farmami z regionu Santa Barbara hospodaří na 21 hektarech půdy. S ohledem k přírodě zde v nadmořské výšce 1300 - 1700 m. n. m. využívá k pěstování malé plantáže, kolem kterých zachovává pásy původního tropického pralesa. Sklizeň kávových třešní probíhá výhradně ručně, a to od listopadu do března. Farma disponuje hned čtyřmi vodními zdroji a tak je většina zdejších káv zpracována promytou metodou.


Region: Santa Barbara   

Farma: Jerusalén   

Nadmořská výška: 1450 m   

Odrůdy: Catuai, Lempira, IHCAFE 90 

Zpracování: Promyté   

Použití: Espresso   

Druh nákupu: Direct trade   

Pražírna: QB coffee roasters

 

Každé zrnko pomáhá

Zakoupením výběrové kávy v našem e-shopu pomáháte vytvořit pracovní místa pro fyzicky i duševně postižené v našem regionu. Pečlivě a s láskou ji pro Vás zabalí, pošlou či přivezou na vozíčku až k vám. Z každého kila kávy navíc pošleme 40 Kč na vybraný dobročinný projekt.

Parametry