"Celý příběh naší pražírny začíná někde v roce 2013.Tehdy jsme již nějakou dobu vylepšovali domácí přípravu kávy a poprvé ochutnali skutečnou výběrovou kávu. Byl to nečekaný objev krásy, která nás tehdy oslovila více a trvaleji, než jsme byli schopni tehdy dohlédnout.

Dali jsme dohromady pár prostředků, zrekonstruovali nepoužívaný chlívek ve staré vesnické kovárně, absolvovali první školení pražení “pro začátečníky”, zakoupili malou elektrickou pražičku české výroby a nakonec sehnali několik malých dávek zelené kávy od českého dodavatele. Byl to začátek dobrodružné cesty, na kterou jsme se vydali a netušili, kam nás zavede. Psal se duben roku 2014, když jsme do pražičky nasypali první dávku kávy.

První zkušenosti s pražením byly motivovány nadšením a novou touhou objevit svět chutí, který jsme již tehdy v kávě zahlédli. Energie tehdejších prvních měsíců a nových zkušeností nám umožňovala trávit v pražírně velkou část svého volného času. V onom prvním roce jsme upražili asi 300 kg a začali ho prodávat našim prvním klientům. O rok později se z našeho pražení postupně stávala pravidelná činnost, z nového nadšení rutina. Po prvním nadšení naše motivace procházely sítem a museli jsme nacházet nové zdroje a nové přístupy. Bylo čím dál méně možné věnovat se pražení pouze po pracovní době. Tehdy se začala původní společná cesta společníků rozcházet a pražení se systematicky věnoval pouze náš hlavní pražič Petr. Ten se, coby architekt, do té doby věnoval své kreativní profesi. Z původní profese se tak postupně stal koníček a ze zábavy je dnes jeho profese. Z hledání a tvorby funkčních a estetických prostorů se stala tvorba a hledání krásných chutí kávy a podílení se na jejím úžasném příběhu."