Co je náhradní plnění a koho se týká?

Náhradní plnění je jedním ze způsobů, jak splnit povinný podíl v zaměstnávaní osob se zdravotním postižením. Tuto povinnost mají všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci, a to jak v rámci firem soukromých, tak státních.

Náhradní plnění znamená, že budete odebírat služby či výrobky od zaměstnavatelů, kteří mají více než 50 % zaměstnanců se zdravotním postižením, nebo od OSVČ se zdravotním postižením. Náhradním plněním se tak zprostředkovaně podílíte na zaměstnávání OZP.

 

Jaké jsou další možnosti?

Kromě náhradního plnění můžete povinnost splnit také dalšími dvěma variantami:

  • Zaměstnáte minimálně 4 % osob se zdravotním postižením (OZP) k celkovému počtu zaměstnanců ve firmě

  • Odvedete finanční plnění této povinnosti do státního rozpočtu

 

Podpořte hendikepované a ušetřete

Pokud si zvolíte režim náhradního plnění, tak nejenže dopřejete vašim zaměstnancům lahodnou výběrovou kávu z ověřených pražíren, ale také podpoříte návrat hendikepovaných a duševně nemocných zpátky do plnohodnotného života. Navíc pořídíte produkty, které byste tak jako tak na pracoviště kupovali, v tomto případě vychutnávali.

Bonusem je také cena - díky náhradnímu plnění budete mít cenu služby sníženou až o třetinu. Náhradní plnění je pro vás výhodná volba také v případě, že nemáte rádi složité papírování.

 

Kolik ušetříte?

Vyhněte se složitým počtům a využijte kalkulačku náhradního plnění, díky které zjistíte, kolik ušetříte.

 

Výběrová káva na míru vašim chutím

V naší nabídce najdete tu nejlepší kávu z ověřených českých pražíren, kterou pro vás vybírá náš tým baristů. Pokud nevíte, jakou kávu zvolit, můžete pro vás sestavit individuální kávový program. Náš head barista Petr Baklík pro vás připraví ochutnávku a navíc vás seznámí s projekty, které díky naší kávě podpoříte.

Chtěli byste dobrokávu i do vaší firmy? Napište nám přes formulář.