Kolektiv Teamcaffe se vyznačuje širokou škálou individuálních pracovníků, kteří jsou  zdravotně či duševně znevýhodnění. Tito unikátní spolupracovníci nejsou ochotni nechat své hendikepy bránit jim v plném zapojení do společnosti. A tato víra v sebe sama je přivedla k nám. Vědí, že díky zaměstnání v projektech společnosti Teamia, mohou pomoci i dalším zdravotně znevýhodněným. Bez ohledu na to, zda jde o herce v divadle Barka, kteří veřejně vystupují, nebo o onkologickou pacientku bojující s osudem. Každý se snaží žít, pracovat a najít užitečnou roli ve společnosti. A u nás každé znrko pomáhá.

Kde se mlela první káva

Vznik první kavárny Teamcaffe se datuje do roku 2020, kdy byl prostor kavárny pouhým výklenkem, kolem kterého procházeli zaměstnanci kancelářského centra na Vídeňské 55. Díky iniciativě společnosti Media Call, která se zabývá poskytováním zákaznického servisu po telefonu, byl prostor přeměněn na podnikovou kavárnu určenou původně pouze pro lokální zaměstnance. Příležitost rozšířit nabídku kavárny odhalilo vedení firmy Teamium, kam patří projekt Teamcaffe. Honza s Irčou viděli možnost rozšířit pracovní příležitosti pro další zdravotně znevýhodněné osoby, a tak se kavárna obohatila o prodej dezertů  a kávu pro veřejnost, zásilkovnu, výdejnu vlastního e-shopu s výběrovou kávou a výrobky. Součástí týmu e-shopu teamcaffe.cz jsou také dva kurýři na invalidním vozíku, kteří se starají o zásobování provozů a doručování objednávek po Brně. Mimo Brno využíváme pro dodání klasické dopravce.

Kromě kávy i lahodný catering

Lucie Opatřilová se díky přeměně  ze zaměstnanecké kavárny na místo, kde dělá výběrová káva radost všem, ujala vedení kavárny a přivedla do projektu své zkušenosti z provozu restaurací a hotelů. Postupně se rozvíjela i služba cateringu a v roce 2023 se otevřelo Bistro Teamcaffe na Krajském úřadě JMK, kde můžete každý všední den od 6:30 ochutnat sladké i slané občerstvení. V rámci cateringových služeb Teamcaffe se klade důraz na kvalitu surovin. Přípravna preferuje čerstvé suroviny, minimalizuje odpad a vytváří chuťovou provázanost mezi jednotlivými pokrmy během celého týdne. Catering dovážíme v rámci Brna a okolí.

Káva, která pomáhá

Teamcaffe nejen nabízí vynikající kávu, ale také aktivně podporuje dobročinné projekty a snaží se o pozitivní dopad na společnost. Jedním z krásných projektů, který byl podpořen, je komunita dobrovolníku v Porta Coeli, kde místní zvelebují klášter a zahradu.

Můžete pomáhat s námi

  • Zakoupením kávy na e-shopu teamcaffe.cz
  • Zakoupením kávy v Kavárně Teamcaffe na Vídeňské 55, v Brně
  • Zakoupením kávy v Bistru Teamcaffe na Krajském úřadě JMK, Žerotínovo nám. 3, v Brně

Těšíme se na vás.

Lucie Opatřilová, vedoucí gastro provozů Teamcaffe.