V důsledku koronavirové krize se v jeden moment velká část zoologických zahrad ocitla v nepříznivé finanční situaci. Nějak se na ně mezi všemi dotacemi a podpůrnými programy pozapomnělo. Že se tentokrát s naší pomocí zaměříme na zoo pro nás bylo samozřejmé. A protože působíme hlavně v Brně, vybrali jsme zdejší zoo a její slavné lední medvědy.

Medvědí máma Cora patří neodmyslitelně k brněnské ZOO už od roku 2000. Za tu dobu zde se samcem Umcou vychovala celkem pět medvíďat, která byla díky Evropskému záchovnému programu přestěhována do dalších členských institucí a dnes tak mohou dělat radost návštěvníkům zoologických zahrad napříč celou Evropou.

.

Za částku 10000 Kč, kterou se nám podařilo v Teamcaffe vybrat, Zoo Brno pořídila enrichmentové prvky* a také krmení pro slavnou medvědici Coru.

*Enrichmentové prvky jsou většinou různé předměty, se kterými si zvířata zároveň pohrají, ale které zároveň rozvíjí jejich přirozené dovednosti a šikovnost.

Chcete se také zapojit?

Stačí si koupit na našem e-shopu kávu, která pomáhá. Z každého prodaného kila dáme 40 Kč na podporu vybraného projektu a navíc 5 Kč z každého šálku kávy, který vypijete v naší kavárně Teamcaffe. Kávu si můžete objednat i do vaší firmy.