Badminton Sharks Brno od roku 2015 vedou a rozvíjejí největší tréninkovou skupinu para badmintonu v republice. Na samém počátku stály tři mladí vozíčkáři, ve věku okolo 13 let. Aby dostali sportovci kvalitní přípravu zúčastnili se trenéři stáže v národním centru para-badmintonu v Japonsku a trenérského školení v Irsku v rámci příprav evropských hráčů na mistrovství světa v Koreji. Nejen odobornost a počet sportovců, ale i materiální vybavení klubu se postupem času posunulo na na profesionální úroveň v podobě sportovních vozíků určených přímo na badminton.

Postupem času klub doplnili i dospělí sportovci a momentálně je složen ze skupiny 10 vozíčkářů a 1 sportovce s postižením horní končetiny. Kapacity klubu nejsou vyčerpané a momentálně nabírá sportovce z dalších skupin (malý vzrůst a postižení dolní končetiny). 

Mezi nejúspěšnějš sportovce klubu patří Lukáš Šembera, který startoval na 2 světových turnajích BWF a na mistrovství Evropy 2018 ve Francii. Dále pak Lukáš Kyncl a Jan Matoušek odehráli 3 světové turnaje BWF ve Španělsku a v Bahrajnu. Postavením v žebříčku si zajistili kvalifikaci na mistrovství světa v Tokiu 2022. Nejlepším dosavadním výsledkem na světovém turnaji BWF je 5.-8. místo Lukáše Kyncla ve smíšené čtyřhře s polskou spoluhráčkou Anniou Wolny.

Brněnskou skupinu doplňují na turnajích a kempech hráči z různých koutů České republiky, ale také přátelé z Rakouska a z Polska. Plánujeme další výjezdy, pořádání kempů a již tradičního mezinárodního turnaje MMČR - Czech Para-Badminton Open. Velkým snem je účast na paralympiádě.