Otcem myšlenky projet Českou republiku na handbiku za 27 dní je Petr Stiller, zakladatel spolku Kolofun. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je propojit zdravé a hendikepované a ukázat, jak moc jsou asistenti pro hendikepované důležití. 

I když jsou členové Kolofunu na vozíčku, podařilo se jim postavit desítky lidí na nohy

Slavnostní start proběhl 1. června na Fakultě sportovních studií v Brně. Na cestě tři hendbikery čekalo 24 zastávek a na devíti z nich proběhly happeningy zaměřené na prezentaci pohybových aktivit pro hendikepované. S průměrným denním nájezdem 45 km, rychlostí 10 km/h a za doprovodu desítek asistentů zakončili své dobrodružství 28. června na Fakultě tělesné kultury v Olomouci. Cestu si nakonec ještě o dva dny protáhli a na henbicích dorazili zpět až do Brna na místo, kde to vše začalo. 

 

S vaší pomocí se nám za 3 měsíce podařilo vybrat 17 555 Kč. Díky vybraným prostředkům asistentům nekručelo v břiše a měli kde složit hlavu po náročném sportovním výkonu. Nezapomínejme, že hendikepovaní lidé nepotřebují asistenty pouze na cestách kolem republiky, ale i v každodenním životě. 

Chcete se také zapojit?

Stačí si koupit na našem e-shopu kávu, která pomáhá. Z každého prodaného kila dáme 40 Kč na podporu vybraného projektu a navíc 5 Kč z každého šálku kávy, který vypijete v naší kavárně Teamcaffe. Kávu si můžete objednat i do vaší firmy.