1. Moravská galerie v Brně
  Adresa: Husova 18
  Moravská galerie je druhé největší muzeum umění v České republice a nabízí bohatou sbírku výtvarného umění, grafiky, fotografie a užitého umění. Nachází se v několika budovách v centru Brna, včetně Pražákova paláce, Místodržitelského paláce a Uměleckoprůmyslového muzea.

 2. Katedrála sv. Petra a Pavla
  Adresa: Petrov 9
  Tato dominanta Brna se nachází na vrcholu kopce Petrov a je významným historickým a architektonickým skvostem. Nabízí nejen krásné interiéry a výhled na město, ale i zajímavé historické pozadí.

 3. Špilberk
  Adresa: Špilberk 210/1
  Hrad Špilberk je ikonou Brna, původně královský hrad přestavěný na mohutnou barokní pevnost a později na vězení. Dnes je zde muzeum s expozicemi věnovanými historii hradu, města Brna a také výtvarnému umění.

 4. Vila Tugendhat
  Adresa: Černopolní 45
  Tato funkcionalistická vila je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb moderní architektury. Prohlídka vily nabízí fascinující pohled do historie designu a architektury 20. století.

 5. Dietrichsteinský palác (Moravské zemské muzeum)
  Adresa: Zelný trh 8
  Dietrichsteinský palác je jedním z hlavních sídel Moravského zemského muzea, které je největším a nejstarším muzeem na Moravě. Palác nabízí bohaté sbírky z oborů přírodních věd, historie, umění a kultury.

 6. Krajský úřad Jihomoravského kraje a Bistro Teamcaffe
  Adresa: Žerotínovo náměstí 3
  Tato budova je nejen sídlem krajské samosprávy, ale také místem s příjemným bistrem Teamcaffe, kde si můžete odpočinout a vychutnat si slané a sladké občerstvení, výběrou kávu z projektu Každé zrnko pomáhá. Budova je architektonicky zajímavá a nachází se v centru Brna, což z ní činí ideální výchozí bod pro další objevování města.

Tyto tipy kombinují významné historické památky a kulturní instituce s příležitostí k relaxaci a gastronomickému zážitku. Navštívením těchto míst získáte komplexní přehled o bohaté historii a kultuře Brna.